Seminár pre extraligových rozhodcov 6.2.2016 v Nitre

V sobotu 6.2.2016 od 12:00 do 16:00 sa v Nitre uskutoční prvý oficiálny seminár pre extraligových rozhodcov SZFB. Seminár bude zameraný na pohyb a komunikáciu.

Školiteľ bude Martin Reichelt, rozhodca IFF pre ženské súťaže. Pískal napr: Superfinále 2015, finále Pohára České pojišťovny 2013, finále 1. ligy junioriek 2012 a 2014, finále Czech open ( kategória elite ženy) 2012 a 2014… Martin je predseda KRD pre región Praha a stredočeský kraj od roku 2013, celoštátny delegát od roku 2009 a školiteľ od 2012.

CENA ŠKOLENIA JE 10 euro a v cene je lístok na zápas SLOVENSKO – ŠVÉDSKO ( cez prestávku možná debata s Martinom o priebehu zápasu)
Kapacita je obmedzená hotelom na počet 30 účastníkov (školenie sa nekoná v hale, ale je tam hodina čas na presun z hotela na halu) . Poplatok sa platí na mieste školenia. Bližšie info dostanú účastníci emailom.

Prihlasovací formulár je záväzný z dôvodu limitovanej účasti:
https://docs.google.com/…/13KSP6jrIo2ygP5XSMvcY68g…/viewform

kontaktná osoba:

Mgr. Peter Zámečník
člen KRD SZFB
+421904 212 466

Školenie v Košiciach ZRUŠENÉ!!!!!!

Bohužiaľ školenie v Košiciach sa muselo zrušiť. Školenie v SNV sa uskutoční podľa plánu a môžu sa ho zúčastniť všetky druhy licencie.

Školenie  v Spišskej Novej Vsi v sobotu 31.10.2015 o 10:00 na Slnečnom nábreží 3447/1 v budove FITHOUSE.

školiteľ: Ľubo Klosík

tel.:0948919696

Dresy pre rozhodcov už v predaji !!!!!

V distribúcii dresov a príslušenstva pre rozhodcov prišlo k zmene!!!!!! V snahe SZFB a KRD SZFB o zrýchlenie a zefektívnenie distribúcie bola vytvorená dohoda a každý rozhodca si môže zakúpiť dresy a potreby na pískanie tu: http://www.florbalovyobchod.sk/florbalovyobchod/Pre-rozhodcov-c15_0_1.htm

 

Pre rozhodcov, ktorí boli vyškolení v tomto roku a vypisovali si objednávku na dresy: VAŠA OBJEDNÁVKA BOLA ZRUŠENÁ !!! TREBA SI OBJEDNAŤ DRESY CEZ STRÁNKU!!!!

Online obchod s potrebami pre rozhodcov: http://www.florbalovyobchod.sk/florbalovyobchod/Pre-rozhodcov-c15_0_1.htm

Pridávame ďalšie dve školenia

Krd pridáva pre veľký záujem ďalšie dve školenia v Čadci ( 11.10.2015) a v Brezne  (4.10.2015) pre licencie 1 A /B

Prihlásiť sa môžte cez online formulár https://docs.google.com/forms/d/16wGbvAwzXjQNtl5c7bjwWmhgoR52h1tKcB_aUq4XEiE/viewform?c=0&w=1

V prípade otázok kontaktujte Petra Zámečníka na zamecnik@krdszfb.sk alebo 0904 212 466

 

Adresa školy na ktorej sa bude konať školenie je:

Gymnázium J. Chalupku v Brezne
Štúrova 13
97701 Brezno

Školenia rozhodcov v plnom prúde

Počas uplynulých dvoch týždňov sa rozbehli školenia rozhodcov po celom Slovensku. Do dnešného dňa sa v Piešťanoch, Bratislave, Nitre a Nemšovej vyškolilo viac ako 50 regionálnych rozhodcov a z toho viac ako 20 nováčikov. KRD pracuje na systéme školení a seminárov, o ktorom Vás budeme informovať čo najskôr.

Najbližšie školenie nás čaká 13.9.2015 v Dolnom Kubíne a potom 20.9.2015 v Banskej Bystrice a taktiež v Malackách. Bohužiaľ momentálny stav vyzerá tak, že na východe ( Košice a Spišská Nová Ves ) sa pre nízky záujem školenia zrušia.

V prípade záujmu o školenia treba vyplniť formulár na odkaze https://docs.google.com/forms/d/16wGbvAwzXjQNtl5c7bjwWmhgoR52h1tKcB_aUq4XEiE/viewform?c=0&w=1

S otázkami ohľadom školení kontaktujte:

Peter Zámečník
Tel.: +421 904 212 466
e-mail: zamecnik@krdszfb.sk

Termíny regionálnych školení rozhodcov sú známe

Viac školení, viac školiteľov, nové predpisy, nižšia cena za licenciu 1. triedy ale aj za licencie 2. a 3. triedy. Takéto novinky od sezóny 2015/2016 pripravila pre florbalovú verejnosť KRD SZFB.

Keďže kvalitné vzdelanie je základom kvalitných rozhodcovských výkonov, KRD sa pre sezónu 2015/2016 pokúsi ponúknuť všetkým záujemcom o rozhodcovskú licenciu dvojnásobok termínov pre jej získanie. Oproti minulému roku kedy každý klub mal k dispozícií v podstate iba jeden termín pre vyslanie svojich záujemcov na školenie vo svojom regióne, tento rok KRD ponúkne klubom termínov deväť. Aj keď kluby nie su viazané vyslať rozhodcov na školenie práve vo svojom regióne, snahou KRD bolo školenia zorganizovať po celom Slovenku a v rôznych termínoch aby dokázala klubom ponúknuť niekoľko alternatív.

Počet školení nie je fixne daný a pre zorganizovanie školenia bude nutné aby daný termín mal aspoň 10 prihlásených účastníkov. Taktiež ale nie je vylúčené, že pri zvýšenom záujme o zisk licencie, KRD vypíše ešte dodatočne potrebný počet termínov. To však ale neznamená, že klubu ktorý až pod hrozbou pokuty ku koncu sezóny prejaví záujem vyškoliť rozhodcov bude vyhovené.

Navyše KRD organizuje školenie celoštátnych rozhodcov 2. a 3. triedy kam pozýva už tretím rokom približne 50 rozhodcov, ktorí sú pripravovaní na vedenie celoštátnych súťaží.

Keďže náročnosť na nomináciu rozhodcov s príchodom koncepčných zmien v oblasti organizácie súťaží každoročne narastá, komisia sa rozhodla zmeniť systém vzdelávania rozhodcov a umožní získať licenciu 1. triedy za polovičnú sumu oproti minulému roku (nová cena – 15€).

Licencia 1. triedy bola navyše rozdelená do dvoch výkonnostných kategórií a to “1A” a “1B”. Každé školenie je primárne určené pre niektorú z týchto kategórií avšak je na záujemcoch aby sa prihlásili na školenie ktoré odpovedá ich kvalifikácii. Licencia “1A” je určená pre pokročilejšieho regionalného rozhodcu teda aspoň rok držiteľa licencie 1. triedy. Licencia  “1B” je určená pre začiatočníka regionálneho rozhodcu teda toho kto sa chystá na svoje prvé školenie.

Vzhľadom na množstvo školení ale taktiež KRD pristúpi k tvrdšej kontrole povinnosti klubu mať vyškolených rozhodcov. Novinkou taktiež je, že kluby hrajúce ženské súťaže majú od sezóny 2015/2016 za povinnosť na školenie vyslať ženy a iba tieto budú započítané do povinnosti klubu. Dôvodom je fakt, že v oblasti ženského florbalu je dlhodobým cieľom aby tieto súťaže pískali práve ženské rozhodcovské páry a preto vidíme ako logické aby za klub hrajúci ženskú ligu plnili povinnosti zástupkyne rovnakého pohlavia.

Po ukončení cyklu školení približne začiatkom novembra KRD začne organizovať pre už vyškolených rozhodcov ďaľšie akcie kde budú môcť a zároveň mať povinnosť získavať nové poznatky. Cieľom je v období decembra 2015 až mája 2016 zorganizovať semináre po celom Slovensku pri príležitostiach rôznych zaujímavých zápasov, či pre riešenie aktuálnych problémov v prebiehajúcej sezóne.

Kompletný kalendár aktuálne vypísaných termínov aj s možnosťou sa na termíny prihlásiť nájdete v sekcii Vzdelávanie – Školenia. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Petra Zámečníka zodpovedného za organizáciu a priebeh školení e-mailom na zamecnik@krdszfb.sk.

 

Mapa aktuálne naplánovaných školení pre sezónu 2015/2016:

Rozhodcom sezóny sa stal Roman Cíbik

V oficiálnej ankete Florbalista Roka 2015, ktorú po prvý krát v histórií vyhlásilo SZFB sa súťažilo aj o post najlepšieho rozhodcu. V ankete mali hlasovacie právo kluby celoštátnych súťaží, tréneri reprezentačných výberov, vybraní zástupcovia médií a funkcionári SZFB.  V ankete mohli odovzdať svoj hlas ľubovoľnému rozhodcovi, ktorý podľa nich patrí medzi najlepších na Slovensku.

S počtom hlasov 20 sa víťazom stal rozhodca Roman Cíbik, ktorý celú sezónu odpískal vo dvojici s kolegom Michalom Tomášom. Ten skončil so ziskom 11 bodov na bronzovej priečke. Striebro si z ankety odniesol Roman Sklenica, ktorému sa podarilo získať o jeden bod viac ako Michalovi.

Víťaz ankety Roman Cíbik pre web szfb.sk povedal: „Pozíciu víťaza vnímam ako odmenu za vykonanú prácu a veľkú motiváciu do ďalšej činnosti. Bez kolegu Michala Tomáša by som však možno ani rozhodcom nebol, čiže to beriem ako cenu pre pár.“

Romanovi v mene KRD gratulujeme a prajeme veľa úspechov do ďaľších sezón, ktoré veríme už budú v znamení “IFF”. S kolegom Michalom Tomášom sa totiž už tento víkend zúčastnia v rámci programu “IFF Development Group” najvačšieho turnaja na svete Czech Open v Prahe, kde budú reprezentovať slovenské píšťalky. Ak budú ich výkony odpovedať kvalite, ktorú IFF od medzinárodných rozhodcov požaduje je možné, že sa Slovensko opäť dočká medzinárodného rozhodcovského páru.

Kompletné výsledky ankety “Rozhodca sezóny 2014/2015″:

  1. Roman CÍBIK – 20 bodov
  2. Roman SKLENICA –  12 bodov
  3. Michal TOMÁŠ – 11 bodov
  4. Matúš GERNÁT – 9 bodov
  5. Peter VRBA – 5 bodov
  6. Miroslav VAVRINEC, Filip NAVRÁTIL, Pavol ŠILHÁR, Richard MELÍŠEK – 4 bodov
  7. Andrej GLONEK – 3 body
  8. Tomáš BEŇO, Barbora BOHÁČOVÁ – 2 body

(Miroslav Švik na vlastnú žiadosť z 1. miesta s 27 bodmi z ankety odstúpil) – Mirovi k zisku 27 bodov taktiež  gratulujeme.

 

zdroj: szfb.sk

Nový web KRD SZFB je na svete!

Komisia rozhodcov a delegátov Slovenského zväzu florbalu (ďalej KRD SZFB) v rámci svojej činnosti pripravila nový portál www.krdszfb.sk, ktorý je určený primárne rozhodcovskej zložke florbalového hnutia. Cieľom webovej prezentácie je lepšie komunikovať s florbalovou verejnosťou vo všetkých aspektoch našej činnosti.

V prvom rade chceme aktuálnym ale aj potenciálnym záujemcom o licenciu rozhodcu florbalu poskytnúť priestor, kde dohľadajú časom všetko potrebné pre svoju činnosť a samozrejme aj svoj ďaľší rozvoj. Pravidelne sa pokúsime uverejňovať materiály, ktoré budú verejne prístupné pre každého návštevníka webu. Chceme všetkým záujemcom o činnosť rozhodcu alebo delegáta poskytnúť čo najviac kvalitných informácií na jednom mieste a taktiež pravidelne informovať o trendoch z hľadiska vedenia zápasu.

Taktiež chceme poskytnúť včas informácie o blížiaciach sa školeniach, seminároch a dôležitých akciách ktoré bude zastrešovať KRD SZFB. Veríme v transparentnosť a preto uverejníme prípadne všetky odmeny vyplatené KRD či jej členom z peňazí SZFB. Zverejníme zápisy zo zasadania KRD a taktiež všetky rozhodnutia, ktoré KRD právoplatne udelí.

O aktuálnej situácii slovenského florbalu v oblasti rozhodcov sa nebojíme hovoriť nahlas a konfrontovať názory verejnosti. Všetci sa snažíme florbalu koniec koncov pomôcť a preto akékoľvek konštruktívne nápady sú na emaily varga@krdszfb.sk vždy vítané.

V neposlednom rade by sme radi apelovali na verejnosť aby si uvedomila, že rozhodcovia sú ľudia z mäsa a kostí, ktorí robia chyby a robiť chyby budú. Našim cieľom je samozrejme pracovať s rozhodcami tak, aby sa počet týchto chýb minimalizoval a taktiež aby sa vo veľkom rozsahu neopakovali. Chceme pracovať koncepčne a dlhodobo s ľudmi, ktorých táto činnosť napĺňa a dokážu sa jej časom venovať naplno. Musíme investovať čas do rozvoja našich rozhodcov a nie byť odkázaný na spoluprácu s ČFBU v období play-off.

Nakoniec by sme radi pripomenuli, že rozhodcovia sú tak ako my všetci z väčšej časti florbalisti. Sú to ľudia ktorí dobrovolne alebo na žiadosť klubu absolvovali školenie rozhodcu a rozhodli sa vykonávať túto neľahkú činnosť. Sú jední z vás a zároveň jední z nás. Florbal je mladý dynamický šport, ktorí potrebuje dospieť a tak isto potrebuje odrásť generácia hráčov, ktorí sa následne budú venovať naplno iba rozhodcovskej činnosti. Buďme preto trpezliví a prípadne sami pomôžme florbalu svojou aktivitou a nie len ostrými slovami v dobe zápasu.

Ďakujeme

Za KRD SZFB

Peter Varga
predseda KRD a člen P-SZFB