Rozhodcom sezóny sa stal Roman Cíbik

V oficiálnej ankete Florbalista Roka 2015, ktorú po prvý krát v histórií vyhlásilo SZFB sa súťažilo aj o post najlepšieho rozhodcu. V ankete mali hlasovacie právo kluby celoštátnych súťaží, tréneri reprezentačných výberov, vybraní zástupcovia médií a funkcionári SZFB.  V ankete mohli odovzdať svoj hlas ľubovoľnému rozhodcovi, ktorý podľa nich patrí medzi najlepších na Slovensku.

S počtom hlasov 20 sa víťazom stal rozhodca Roman Cíbik, ktorý celú sezónu odpískal vo dvojici s kolegom Michalom Tomášom. Ten skončil so ziskom 11 bodov na bronzovej priečke. Striebro si z ankety odniesol Roman Sklenica, ktorému sa podarilo získať o jeden bod viac ako Michalovi.

Víťaz ankety Roman Cíbik pre web szfb.sk povedal: „Pozíciu víťaza vnímam ako odmenu za vykonanú prácu a veľkú motiváciu do ďalšej činnosti. Bez kolegu Michala Tomáša by som však možno ani rozhodcom nebol, čiže to beriem ako cenu pre pár.“

Romanovi v mene KRD gratulujeme a prajeme veľa úspechov do ďaľších sezón, ktoré veríme už budú v znamení “IFF”. S kolegom Michalom Tomášom sa totiž už tento víkend zúčastnia v rámci programu “IFF Development Group” najvačšieho turnaja na svete Czech Open v Prahe, kde budú reprezentovať slovenské píšťalky. Ak budú ich výkony odpovedať kvalite, ktorú IFF od medzinárodných rozhodcov požaduje je možné, že sa Slovensko opäť dočká medzinárodného rozhodcovského páru.

Kompletné výsledky ankety “Rozhodca sezóny 2014/2015″:

  1. Roman CÍBIK – 20 bodov
  2. Roman SKLENICA –  12 bodov
  3. Michal TOMÁŠ – 11 bodov
  4. Matúš GERNÁT – 9 bodov
  5. Peter VRBA – 5 bodov
  6. Miroslav VAVRINEC, Filip NAVRÁTIL, Pavol ŠILHÁR, Richard MELÍŠEK – 4 bodov
  7. Andrej GLONEK – 3 body
  8. Tomáš BEŇO, Barbora BOHÁČOVÁ – 2 body

(Miroslav Švik na vlastnú žiadosť z 1. miesta s 27 bodmi z ankety odstúpil) – Mirovi k zisku 27 bodov taktiež  gratulujeme.

 

zdroj: szfb.sk