Nový web KRD SZFB je na svete!

Komisia rozhodcov a delegátov Slovenského zväzu florbalu (ďalej KRD SZFB) v rámci svojej činnosti pripravila nový portál www.krdszfb.sk, ktorý je určený primárne rozhodcovskej zložke florbalového hnutia. Cieľom webovej prezentácie je lepšie komunikovať s florbalovou verejnosťou vo všetkých aspektoch našej činnosti.

V prvom rade chceme aktuálnym ale aj potenciálnym záujemcom o licenciu rozhodcu florbalu poskytnúť priestor, kde dohľadajú časom všetko potrebné pre svoju činnosť a samozrejme aj svoj ďaľší rozvoj. Pravidelne sa pokúsime uverejňovať materiály, ktoré budú verejne prístupné pre každého návštevníka webu. Chceme všetkým záujemcom o činnosť rozhodcu alebo delegáta poskytnúť čo najviac kvalitných informácií na jednom mieste a taktiež pravidelne informovať o trendoch z hľadiska vedenia zápasu.

Taktiež chceme poskytnúť včas informácie o blížiaciach sa školeniach, seminároch a dôležitých akciách ktoré bude zastrešovať KRD SZFB. Veríme v transparentnosť a preto uverejníme prípadne všetky odmeny vyplatené KRD či jej členom z peňazí SZFB. Zverejníme zápisy zo zasadania KRD a taktiež všetky rozhodnutia, ktoré KRD právoplatne udelí.

O aktuálnej situácii slovenského florbalu v oblasti rozhodcov sa nebojíme hovoriť nahlas a konfrontovať názory verejnosti. Všetci sa snažíme florbalu koniec koncov pomôcť a preto akékoľvek konštruktívne nápady sú na emaily varga@krdszfb.sk vždy vítané.

V neposlednom rade by sme radi apelovali na verejnosť aby si uvedomila, že rozhodcovia sú ľudia z mäsa a kostí, ktorí robia chyby a robiť chyby budú. Našim cieľom je samozrejme pracovať s rozhodcami tak, aby sa počet týchto chýb minimalizoval a taktiež aby sa vo veľkom rozsahu neopakovali. Chceme pracovať koncepčne a dlhodobo s ľudmi, ktorých táto činnosť napĺňa a dokážu sa jej časom venovať naplno. Musíme investovať čas do rozvoja našich rozhodcov a nie byť odkázaný na spoluprácu s ČFBU v období play-off.

Nakoniec by sme radi pripomenuli, že rozhodcovia sú tak ako my všetci z väčšej časti florbalisti. Sú to ľudia ktorí dobrovolne alebo na žiadosť klubu absolvovali školenie rozhodcu a rozhodli sa vykonávať túto neľahkú činnosť. Sú jední z vás a zároveň jední z nás. Florbal je mladý dynamický šport, ktorí potrebuje dospieť a tak isto potrebuje odrásť generácia hráčov, ktorí sa následne budú venovať naplno iba rozhodcovskej činnosti. Buďme preto trpezliví a prípadne sami pomôžme florbalu svojou aktivitou a nie len ostrými slovami v dobe zápasu.

Ďakujeme

Za KRD SZFB

Peter Varga
predseda KRD a člen P-SZFB